W tym wpisie chciałbym Wam polecić dobrą giełdę do wymiany kryptowalut – Bitbay.net. Napiszę krótko na jej temat, pokażę kilka rzeczy, jak z niej korzystać i bezpiecznie kupować/sprzedawać bitcoiny. Zapraszam do lektury na temat giełdy Bitbay.

Bitbay jest prowadzona przez polską spółkę Bitbay sp. z o.o. w Katowicach przez pasjonatów Bitcoina i innych kryptowalut. Strona jest profesjonalna i łatwo się w niej poruszać. Na giełdzie można handlować Bitcoinem, Ethereum, Lisk i Litecoinem. Można wpłacać na kilka sposobów PLN. USD oraz Euro.

 

Zamów kartę do konta na giełdzie BitcoinBardzo atrakcyjne są dodatkowe usługi, które świadczy Bitbay – mianowicie karty bankomatowe karta Bitbay. Taka karta to prosty i wygodny sposób na wypłaty w bankomatach sowich bitcoinów a właściwie PLN. Tą kartą można również dokonywać płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych. Bardzo fajna opcja dla klientów giełdy Bitbay.

Głównie używam Bitbay do kupna sprzedaży Bitcoinów. W prosty i szybki sposób można zrobić przelew z polskiego banku na konto Bitbay i zaraz później dokonywać zakupów. Później można łątwo robić przelewy BTC na inne giełdy kryptowalut, gdzie można handlować np Zcash lub Ethereum Classic (np Bittrex lub Poloniex). Przelewy dokonywane są sprawnie i szybko w porównaniu z innymi giełdami, a mam doświadczenie również na innych polskich giełdach.

Podoba mi się ciągły rozwój serwisu i pozyskiwanie nowych klientów w różnych branżach, np w branży ecommerce. Widziałem zespół Bitbaya na targach ehandlu i różnych konferencjach branżowych. W tch branżach Bitbay stara się oferować usługę obsługi płatności przez BTC w sklepach internetowych – bardzo dobrze, popieram takie inicjatywy. Im więcej osób dowie się o Bitcoinie i zacznie nim płacić tym lepiej dla właścicieli BTC jak i całego ekosystemu.

 

 

Poruszanie się po serwisie giełdy jest bardzo proste. U góry mamy informacje o naszym koncie, wartości aktywów i powiadomienia, Po lewej stronie mamy zakładkę z poszczególnymi narzędziami do korzystania z usług giełdy tj. Historia konta, wpłaty, wypłaty, karta bitbay, ustawienia.

Wpłaty możemy dokonywać na różne sposoby, np zwykły przelew bankowy z polskiego banku, można wpłacać gotówkowo w punktach Żabki lub FreshMarket a nawet wpłatą ekspresową na Poczcie Polskiej. Twórcy giełdy oferują wiele różnych możliwości wpłat. Można również wpłacać inne waluty np dolary lub euro. Wtedy bezpośrednio z konta walutowego robimy przelew na odpowiednie konto Bitbay w danej walucie. Bardzo fajna opcja, ponieważ możemy zaoszczędzić, kupując walutę w internetowym kantorze i używać USD lub EUR w obrocie – nie tracimy za dużo na przewalutowaniu.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo korzystania z giełdy, to jestem pod pozytywnym wrażeniem. Serwis wiele razy ostrzega przed zrobieniem jakiejś płatności lub przelewu na inne konto czy portfel. Ponadto mamy mailowe potwierdzenie i kod, który musimy wpisać aby dokonać przelewów. Powiedziałbym, że bezpieczeństwo korzystania z Bitbay jest zbliżone do zasad bezpieczeństwa w bankach. Możemy włączyć logowanie dwustopniowe, dodatkową weryfikację, nawet poprzez Google Authenticator, zatwierdzenie wypłaty środków, wykonania przelewu BTC/LTC, potwierdzenie wystawienia oferty na giełdzie itd.

Dodatkowo możemy ustawić dużo różnych powiadomień takich jak: powiadomienie o logowaniu, powiadomienia z giełdy itd. Możemy nawet używać PINu zabezpieczającego.

Korzystając z zagranicznych giełd takich jak Bittrexx l Poloniex, w Bitbay mam niższe prowizje.

 

 

Podsumowując, korzystam z giełdy Bitbay i polecam ją każdemu, kto wkroczył do świata kryptowalut 🙂