W tym wpisie odpowiem na częste pytania o koparkę Bitcoina i tego, jak kopać Bitcoiny (BTC).

Wiele osób dowiadując się o wirtualnej kryptowalucie jaką jest Bitcoin i widząc, jak rośnie jego wartość, dowiaduje się, że można kopać/wydobywać Bitcoiny. Szukają informacji, jak kopać Bitcoiny i gdzie kupić lub jak zbudować koparkę Bitcoin.

Napiszę tutaj krótko: zapomnij o kopaniu Bitcoina i kupnie koparki Bitcoin. Dlaczego? Dziś kopanie samemu kryptowaluty Bitcoin w domowych warunkach po prostu się nie opłaca (koparka Bitcoin opłacalność). Skończyły się czasy, gdzie przeciętny Kowalski mógł sobie kopać w domowym zaciszu Bitocina (BTC). Na dzień dzisiejszy trudność całej sieci obliczeniowej Bitcoina wzrosła już na tyle, że nie opłaca się kupować koparek Bitcoina. Dziś kopią głównie duże firmy, duże kopalnie (np w Chinach i USA), które posiadają potężne specjalistyczne układy i komputery do wydobywania BTC i dobre warunki do utrzymania takiej kopalnii. Przodują Chińczycy, którzy produkują najlepsze sprzęty do kopania.

Wiele osób, szukając informacji o koparce bitcoina lub kopaniu Bitcoina, dowiaduje się, że można kopać inne kryptowaluty w domowych warunkach lub firmie, i następnie wymieniać je Bitcoiny. Dziś kopiemy np takie kryptowaluty jak Ethereum i wymieniamy je na Bitociny po kursie z danego dnia. Kopiemy na tzw. koparce kryptowalut, która głównie składa się z kart graficznych (GPU), które najlepiej się nadają do kopania tych kryptowalut.

Dziś koparka Bitcoin znaczy często koparka kryptowalut (Ethereum ETH, ETC itd). Dowiedz się, jak zbudować taką koparkę kryptowalut w moim wpisie tutaj: http://koparkakryptowalut.pl/jak-zbudowac-koparke-kryptowalut-i-wydobywac-kryptowaluty-bezplatny-poradnik/

Owszem, można nadal kupić stricte koparkę Bitcoin, tzw. ASIC, np. model Antminer S9 w Chinach (lub Allegro) ale nie opłaca się (biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, które wpływają na cenę i kurs Bitcoina).